Sütçü İmam Cad. Ahmet Mert Sok. No:8 D:2,3,4, 34000 Ümraniye/Santral/İstanbul

ESTETİK DOLGU (BONDING İŞLEMİ)

Bonding Yöntemi ' nin kompozit rezin maddesi kullanılarak, dişlerdeki kalıcı renk bozukluklarını gidermek, dişler arası boşlukları kapatmak ve dişlerde şekil değişikliği yapmaktır. Vizyon Diş Sağlığı Polikliniklerinde bu işlem estetik diş hekimliğinde uzman olan hekimler tarafından yapılmaktadır, ve bu sayede doğal bir görünüm elde edilmektedir. Dişlere ve diş etlerine hiçbir zararı olmayan tam aksine kişiye hem estetik hem fonksiyonel hem de ekonomik olarak katkı sağlayan Bonding Yöntemi sayesinde dişleri estetik dolgu vasıtasıyla uzatıp ya da aralıkları kapatarak kişinin kendilerine özgü gülüş tasarımını da yapabiliyoruz.

Dişlerinde herhangi bir sorunu olmayıp sadece estetik birkaç dokunuşla gülümsemesini daha çekici kılmak isteyenleri için estetik Bonding işlemi ile dişler tekrar dizayn edilebilir.

Bonding işlemi yapılırken, genellikle 1 seans (15 dk-1 saat) yeterli olmaktadır ve bu süre içinde işlem uygulanmadan önce çoğu zaman dişi uyuşturmaya gerek kalmamaktadır. Bu işlem için Polikliniklerimizde kullandığımız Bonding markası IPS Empress Direct Flow ' dır.

Aralıklı dişlerimi hiç kestirmeden düzetmek mümkün mü?

Aralıklı dişlerin tedavisinde ilk öncelik bonding uygulamasıdır. Tek seansta aralıklar kapanabilir. Ön dişleri için hazırlanmış estetik dongu malzemeleri kullanılır. Lamina (yaprak porselen) ile kıyaslandığında çok daha ekonomik bir tedavi yöntemidir.

Dişim kırıldı, ne yapmalıyım?

Kırık az ise bonding ile kolayca düzeltilir. Travma almış bir diş mutlaka röntgen çekilerek muayene edilmelidir. Canlılığını yitirmiş ise kanal tedavisi gerekebilir. Eğer hala canlılığını koruyor ise bonding ile kırık düzeltilir.

Bonding uygulaması ile dişlerim daha beyaz olabilir mi?

Diş beyazlatma için bleaching önermekteyiz. Bleaching sonrası bonding yöntemi ile komposit lamina yapılabilir. Ama ideal estetik için porselen laminayı tercih etmekteyiz.