Sütçü İmam Cad. Ahmet Mert Sok. No:8 D:2,3,4, 34000 Ümraniye/Santral/İstanbul

KALİTELİ MALZEME

Vizyon Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde tüm cihazlar ve tedavilerde kullanılan tüm malzemeler (IPS Empress Direct Flow, Flösh White Smile gibi…) FDA onaylı, kalitesi onaylanmış, üst düzey malzemelerdir. Kliniklerimizin ağız ve diş sağlığı hizmetlerini uluslararası standartlarındadır.

GMI FRONTIER İMPLANT

(İspanyol menşeili bir markadır)

Frontier iç bağlantılı implantlar yüksek kimyasal tutunma ve mükemmel biyolojik uyumluluk sağlamak amacıyla yüksek kalitede IV. Derece kimyasal saflıkta titanyumdan üretilmiştir. Pasivasyon sonrası implant yüzeyinde oluşan titanyum oksit, kesici dişlerin dış kısımlarının dizaynı mükemmel osseoentegrasyonu garanti etmektedir. İmplantın hafifçe sivrilen, yuvarlak yapısı yerleştirmeyi kolaylaştırır, implant-kemik arasındaki gerilimi azaltır, vidalama stresine bağlı problemleri ortadan kaldırır

BEGO İMPLANT SYSTEMS

(Alman menşeili bir markadır)

En güvenilir implant markaları arasında yer alır. Almanya kökenli firmanın üretimleri yine Almanya’dadır. Özellikle protez alanındaki uygulamalarda güçlü olan firma, bu alandaki avantajlarını implant alanına da taşımıştır. Digital diş hekimliğinde önemli olanaklar sağlamaktadır. Bego Semados S line implantları, saf titanyumdan üretilir ve kendinden kesici özelliğe sahiptir. Ürünlerini Üniversite ve Kurumlar aracılığı ile devamlı geliştirdiğinden en iyi sonu verir, komplikasyon oranı düşüktür, Alman kalitesi ile üretim yapar, Başarı oranı, 10 yılın sonunda ortalama %97 civarındadır, uzun ömürlüdür, doğal diş gibi bir çiğneme fonksiyonu sağlar.

THOMMEN IMPLANT SYSTEM

(İsviçre menşeili bir markadır)

Thommen Medical 2001 yılının ağustos ayında İsviçre’de dünyaca ünlü saat ve teknoloji üreticilerinin bulunduğu, kalite kontrol ve üretimin en yüksek standartlarda tutulduğu, İsviçre’nin teknoloji merkezindeki ( Solothurn Kantonu, Grenchen)’de kurulmuştur. Thommen Medical dental implantoloji için yüksek kaliteli ürünler üretimi ve satışı yapmaktadır. Ağırlıklı olarak diş implantları ve biyomalzeme üretimi yapmaktadır. ‘’İsviçre yapımı’’ markası altında ürünlerinin hassaslığı, yenilikçiliği ve fonksiyonelliği şirketin tüm ürünleri için temel oluşturur.

ITI STRAUMANN IMPLANT

(İsviçre menşeili bir markadır)

Dünyanın en eski ve en köklü implant firmasıdır. Aynı zamanda dünya çapında marka bilinirliği en yüksek ve en prestijli implant markasıdır. Straumann implantın merkezi İsviçre Basel'dir. Başta Avrupa ve Kuzey Amerika olmak üzere dünyanın bir çok bölgesinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Straumman kendisi tarafından geliştirilen ve patentlenen en gelişmiş implant yüzeylerinden biri olan SLA ve onun daha geliştirilmiş hali SLActive yüzeyli implantlara sahiptir. 70 yıllık geçmişe sahip olan bu firma, asla fason üretim gibi üretim maliyetlerini düşürecek kaliteden ödün verecek bir yöntemi benimsemiştir. Ar-Ge alanında da en yüksek bütçeye sahip olan Straumann, her yıl ürün çeşitliliğini artırmakta spesifik ve yetersiz kemik yapıları için çözüm sunacak alternatif implant dizaynı ve alternatif üst yapı seçenekleri sunmaktadır.

Ürün gamına Standart, Standartplus implantlarının yanına Bone Level, Widenec, Bone Level Tapered ve son olarak da ön bölge estetik amaçlı Pureseramic modellerini eklemiştir. Oldukça yüksek teknolojiyle, çok sıkı denetim ve kontrolden geçirilerek üretilen bu implantlar hekimlere sunduğu güven sayesinde dünya çapında diş hekimlerinin ilk sırada tercih ettiği marka durumundadır. Ayrıca Tissue Level implant modeli, (standartplus, standartpluswidenec) özellikle büyük azı bölgelerinde çok hijyenik protez yapmaya olanak tanıdığı için yıllarca ve çoğu kere bir ömür boyu sorunsuz bir şekilde ağızda kaldığı için diş hekimlerinin genelde ilk tercihi konumundadır ve oldukça başarılıdır. Son yıllarda çıkardığı Roxolid implantları, titanyuma %12 zirkonyum eklenerek oluşturulmuştur. Bu titanyumdan daha güçlü bir alaşım olduğu için özellikle ince implantlara da boyun bölgesinde meydana gelebilen kırılmalar minumuma indirmiştir. Straumann artık neredeyse tüm implantlarını roxolid olarak üretmektedir. Ayrıca daha kısa implant gerekliliklerinde (özellikle alt arka bölgelerde kemik yüksekliğinin yeterli olmadığı vakalarda) özel olarak geliştirilmiş 4 ve 6 mm yüksekliğinde implantları bir çok dişsiz hasta için artık ileri bir cerrahi teknik gerektirmeden çözüm olanağı sunmaktadır.

Bu marka, klasik simante implant üstü kuron ve protezlere göre hijyen, estetik ve bir çok farklı nedenle daha üstün implant üstü hibrit protezler (vidalarla sabitlenen protez) için de fazlasıyla çeşide ve kaliteli üst yapı parçalarına sahiptir. Tüm bu nedenlerden ötürü günümüzde Straumann implant markası hem diş hekimleri için hem de implanta ihtiyaç duyan kişiler için dünyanın en güvenilir implant markası konumundadır. Bu yılların getirdiği güven ve istikrar, kaliteden ödün vermemenin sonucudur. Belki de tek dezavantajı, Iti Straumann implant fiyatının diğer implant markaları fiyatlarına göre daha pahalı olmasıdır

Vizyon Diş Dünyanın Güvenilir Markaları ile Çalışmaktadır