Sütçü İmam Cad. Ahmet Mert Sok. No:8 D:2,3,4, 34000 Ümraniye/Santral/İstanbul

İMPLANT

İMPLANT, DİŞ ÇEKME CERRAHİSİ

Implant, eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen ve doku dostu olan titanyum vb. değerli maddelerden yapılan üstün teknoloji ürünü yapay diş kökleridir.


ALL ON FOUR İMPLANT TEKNİĞİ

All On Four implant tekniği ile tam dişsiz hastalarda belirli açılarla yerleştirilen dört adet dental implant üzerine aynı gün diş protezinin sabitlenmesini sağlayan bir prosedürdür.


SİNÜS LİFTİNG

Üst çenede, azı dişlerin hemen üstünde bulunan anatomik boşluklara maksiller sinüs adı verilir. Maksiller sinüs, vücudumuzda, kafa ağırlığının azalmasını ve sesin oluşumunu sağlar.


KEMİK OGMENTASİYONU

Dental implant uygulama öncesinde implant uygulanacak alanda yeterli yükseklikte ve yeterli hacimde kemik olması gerekmektedir. Ancak yaşlılarda, travmatik diş çekimi sonrasında, hasta uzun yıllar dişsiz kalmış ise implant uygulaması için yeterli kemik kalmamış olabilir. Yeterli kemik dokusunun olup olmaması panoromik röntgenin bilgisayarda özel yazılım programları ile ölçülmesi ile yapılmaktadır. Dental volumetrik tomografide ise (3D) üç boyutlu ölçüm yaparak kemik boyutları ölçülebilir. Hekim, implant uygulama öncesi yetersiz kemik ölçümü tespit ederse kemik oluşturma yöntemleri uygulanır.


İMPLANT VE PROTEZLER

Günümüzün implant tedavisi seçeneklerinin, çiğneme yeteneğinizi, diş estetiğinizi, yemekten keyif almanızı, sağlık ve yaşam kalitenizi yeniden kazanmanız için size çok çeşitli gelişmiş dental olanaklar sunmaktadır.